2mi3′nin Metal Jubilesi

Metallica 2008 İstanbul

27 Temmuz 2008….Saatlerce bekledim diyemeyeceğim,yıllarca bekledim bu konseri.99 yılında enişte kazığıyla gidememiştim…’Ben seni sokarım koçum kapıda tanıdık var’ diye aldırtmadı bana bileti ve netice olarak 9 yıl bekledim.Yıllarca bir sürü metal konserine gittim…Havasız mekanlarda,ter kokusu içinde,işte müzik budur oo yeahh dercesine kafa salladım…O zamanlar adamlar öyle manyak böyle efsane derken dün gece keşke hayatımdaki gittiğim ilk ve tek konser Metallica olsaymış dedim.Kimilerinin 99dan çok daha iyi bu konser demesi içime su serpti.Saat 10a10 kala sahneye Metallica çıktı…Ecstasy of Gold ve ardından Creeping Death….For Whom The Bell Tolls,Harvester of Sorrow,Lepper Messiah derken Ride the Lightning ve No Remorse gibi thrash şaheserlerinin çalınması beni benden aldı…Sesim hala kısık,boynum eğik duruyor…Ve sanki bu akşam,yarın akşam ve her akşam Metallica konserine gidecekmişim gibi bir heyecan üstümde…12 sene bekledik boru değil….Yeni metalci arkadaşlar boyunun ölçüsünü aldı bu konserde…Özellikle gerçek Metallica şarkılarının çalınması çoğunda bir şok etkisi yaratmıştır…

Birkaç hafta evvel gittiğim Judas Priest rezaletinden sonra (Konser diyemeyeceğim ona) Metallica bana ilaç gibi geldi…Konser izledik çünkü,sevilen şarkılar çalındı,beklenmedik şovlar yapıldı…Hele James’in konsere gelenlerle diyalogları…..

Metallica ile metal müziğe başladım,Metallica ile kapadım…Saçları tamamen kesiyorum artık..Mission Complete….Beklenen efsaneyi izledim,torunlarıma anlatacak bir hikayem var…Gözüm açık gitmeyeceğimden eminim….

Konser playlist:
00. extacy of gold
01. creeping death
02. for whom the bell tolls
03. ride the lightning
04. harvester of sorrow
05. welcome home (sanitarium)
06. leper messiah
07. …and justice for all
08. no remorse
09. fade to black
10. master of puppets
11. whiplash
12. nothing else matters
13. sad but true
14. one
15. enter sandman
– – – – –
16. last caress
17. motorbreath
18. seek and destroy

Metallica adamı eğitir,arındırır,haşat eder…ha bu böyle biline…..

Metallica 2008 Bilet 2mi3

Akşam eve o keyifle gittikten sonra televizyonda terör ile karşılaşmam keyfimi kaçırmadı değil…Terörü lanetliyorum bir kez daha….

2 thoughts on “2mi3′nin Metal Jubilesi”

  1. Bir kez daha Metallica konserinde/Sonisphere’de görüldünüz.. Gelen adamlar muhteşem olunca jubile sözümü- iyi ki de- bozmuşum demişsindir bence:)) Sonisphere ile ilgili paylaşımlarınızı bekliyoruz!! Geç bile kaldın:(

    Hı? Efendim? Sırada ozzy mi var dedin?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.