2mi3museum Açıldı….

Uzun süredir üzerinde çalıştığımız, ‘2mi3museum’ e-müze projemiz yayına açılmıştır.

1800’lü yıllardan itibaren İstanbul’da yaşayan Rum, Ermeni ve İtalyan kökenli ailemizin eski fotoğraflarını, kendileri için değerli olan objeleri ve koleksiyonlarımızı sergilediğimiz bu e-müze’de, asıl amacımız bu ailenin kökenlerine daha da inebilmek, yaşadıkları yerleri, tanıdıkları insanlarla ortak geçmişleri belirleyerek geniş bir aile müzesi kurmaktır.

Ayrıca bu e-müze’de bir diğer amacımız, Türkiye’de yaşayan Rum, Ermeni ve İtalyan kökenli vatandaşların geçmiş yıllardaki yaşam tarzını ve geleneklerini göstermektir.

Siz değerli takipçilerimizi bu yeni projemizde de görmek bizi sevindirecektir.

www.2mi3museum.com

https://www.instagram.com/2mi3museum/

Çok Teşekkürler,

Dimitri Daravanoglu

 

2 thoughts on “2mi3museum Açıldı….”

 1. Iyi akşamlar,
  Tesadüfen sizin sayfanızı buldum ve çok şaşırdım.
  Siz kimsiniz ve nereden bu resimleri ve hikayeleri buldunuz ??? Benim ismim Penyamin Yüklüdür, benim annem Marietta Sanzoni’dir. Dimitri Daravanoglu Panayot Daravanoglu’ile bir ilişki var mı ? O benim dayım oluyor . Ne zamandan beri bu Museum var ? Böyle birşey olduğundan hiç haberim yoktu ?!? Çok şaşırdım, çok sevindim …. Ne diyeceğimi bilmiyorum hakikaten . Bir kız kardeşim de var , Maria Yüklüdür ( şimdi Vasilakis ) ben almanya’da yaşıyorum, kardeşim Kreta adasında. Çok teşekkürler ve saygılarımla

  1. Sayın Penyamin Yüklüdür, yoksa Penyamin Amca’mı demeliyim 🙂

   Ben Dimitri, Stavro’nun oğlu, Aleko’nun ve Cusepina’nın torunu 🙂 Maria Yüklüdür’ü bilmez miyim, oğlu Kimon, oğlumun vaftiz babasıdır.
   Ben çocukluğumdan beri ailenin hikayeleriyle büyüdüm ve evimizde birsürü aile fotoğrafı mevcuttu. Hem farklı ülkelerde yaşayan aile üyelerini bir arada tutabilmek, zamanla görüşemediklerimize ulaşmak ve hem de bu fotoğraflar, objeler ve hikayeler vasıtasıyla, kültürümüzün, tarihimizin bugüne ışık tutması açısından ve anlatılan sözlü tarihin belgelerle desteklenmesi için böyle bir proje başlattım:) Sevinmenize gerçekten, çok çok sevindim. İrtibat bilgilerimi burada vermeyeyim, dilerseniz instagramdan ( 2mi3museum ) bana ulaşabilirsiniz..Sevgiler…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.